Publicystyka

Jak przygotować się do rozmowy z teściami i jakich błędów nie popełniać.

Autor: wiki, Dodano: 2014-09-09
Ludzie
Jak przygotować się do rozmowy z teściami i jakich błędów nie popełniać.

Najważniejsze jest przeczucie, jeśli czujemy nerwowe negatywne napięcie to trzeba wykazać się niezwykłą ostrożnością i nie poruszać tematów, które mogą zakończyć się kłótnią np: polityka. Możesz wcześniej zrobić rozeznanie preferencji politycznych teściów, ogólnie co lubią, a czego nie znoszą. Jeśli nic nie wiesz najlepiej ograniczyć się do kurtuazyjnych wypowiedzi, podkreślać swój szacunek do teściów i mało mówić o swoich poglądach czy przekonaniach, które mogą być powodem konfliktu. Należy zwracać uwagę, co mówią, może uda się znaleźć temat, w którym macie podobne zdanie. To świetny powód ocieplenia relacji. Nawet jeśli pierwsze spotkane nie wypali nie należy się przejmować. Truizm nie :)

Jeśli przeczucie mówi nam, że nie ma żadnych negatywnych emocji możemy pozwolić sobie na dużo więcej. Można rozmawiać o czym się chce, ale nie należy z niczym przesadzać, szczególnie przy pierwszym spotkaniu.

Pamiętajcie, że teściowo chcą się tylko przekonać, czy ich syn/córka trafiły na właściwą osobę, która naprawdę pokochała ich dziecko i jest dobrym, uczciwym człowiekiem. Tylko tyle, albo aż.
Tyle psychologicznego bełkotu :)

Ja proponuję trochę inaczej niż psychologowie. Dowiedzieć się, co teściowie piją i kupić dobry alkohol, po kilku głębszych atmosfera zawsze się luzuje i wszyscy wszystko od razu powiedzą, co tam na "wątrobie" leży :) Od razu będzie wszystko jasne, czy mamy przerąbane. Przy okazji jest to trochę jak wehikuł czasu, zobaczysz swoją drugą połówkę za 20 lat z jej/jego wszystkim wadami. Jeśli wytrzymasz to twój związek ma szanse :)

Foto (c) pixabay.com
Zobacz także