Nauka

Jakim programem wyłapać konflikty kodeków w systemie?

Autor: wiki, Dodano: 2014-09-09
Komputery
Jakim programem wyłapać konflikty kodeków w systemie?

Moim skromnym zdaniem najlepiej instalować programy, które posiadają własne kodeki i nie wymagają instalacji jakiś "byczych" pakietów z kodekami. Szczególnie, że materiały filmowe oraz audio, które są obecnie najbardziej najpowszechniejsze w sieci wymagają zaledwie kilku kodeków schowanych w kontenery avi, mkv, wmv, audio - flac, mp3, ac3, dts, ogg, wmv, absolutnie dominują. Najlepiej więc zamiast korzystać z kodekami zainstalować jeden z programów, który posiada własne np:
- PotPlayer (dawniej KMPlayer) (na zdjęciu)
- VLC
- MPlayer
....

Jeśli już jednak narozrabiałeś i zainstalować jakiś pakiet kodeków np: K-Lite i jakieś jeszcze inne :) to nie ma wyjścia trzeba przyjrzeć się temu bliżej. Znalazłem dwa takie programy, które pozwalają nie tylko listować wszystkie kodeki systemowe (DirectShow/DirectX), ale również pozwalają na wyłapanie kłopotów z nimi - konfliktów, a nawet ich usunięcie. Oba darmowe.

Darmowe:
1. DXMan
2. Codec Sniper

Jeśli chcecie mieć spokój z konfliktami kodeków polecam używanie takich programów, które korzystają z własnych kodeków np: PotPlayer, VLC, MPlayer .... .
Zobacz także