Nauka

Jak dzielić i łączyć pliki?

Autor: arcybook, Dodano: 2014-09-07
Komputery
Jak dzielić i łączyć pliki?


Bardzo często spotyka się duże pliki pocięte na wiele paczek np: po 100MB, 200MB, 400MB i więcej. Jak je zrobić, jak je połączyć?

Łączenie plików, archiwów
Łączenie tego typu archiwów jest bardzo proste, możesz scalić tego typu pliki darmowym programem 7-zip. Poprzez explorator windows wejdź do katalogu, gdzie znajdują się podzielone archiwa następnie wciśnij prawy klawisz myszy, znajdź w menu kontekstowym 7-zip następnie funkcje "Wypakuj tutaj". Po kliknięciu program może zapytać o hasło, czasami takiego archiwa są zabezpieczone właśnie hasełkiem, jeśli nie to rozpocznie się proces łączenia. I to wszystko. Jeśli nie chcesz korzystać z 7-Zip możesz użyć specjalnie do tego stworzonego HJSplit. Program umożliwia również dzielenie.

Dzielenie plików, archiwów
Bardzo prosto można to wykonać darmowym programem HJSplit lub 7-zip. Poprzez explorator windows wejdź do katalogu, gdzie znajdują się plik, który chcesz podzielić, następnie wciśnij prawy klawisz myszy, znajdź w menu kontekstowym 7-zip następnie funkcje "Dodaj do archiwum", znajdź okienko "Rozmiar woluminów (bajty)", wpisz na jakie pliki chcesz podzielić np: 100M, 200M, 400M ..., możesz również archiwum zaszyfrować wpisując hasło "Szyfrowanie - wprowadź hasło".
Zobacz także