Nauka

Jak zainstalować upgrade Windows 8 na czystej partycji? Jak uruchomić tryb awaryjny w Windows 8?

Autor: wiki, Dodano: 2014-08-16
Komputery
Jak zainstalować upgrade Windows 8 na czystej partycji? Jak uruchomić tryb awaryjny w Windows 8?

Jak zainstalować upgrade Windows 8 na czystej partycji?

Okazuje się, że jest to możliwe. Oczywiście należy posiadać oryginalną wersję Windows 8. Ściągnij na Vista/7 program instalacyjny, niestety na WindowsXP SP3, instalator nie ma możliwości stworzenia płytki instalacyjnej ! Dlatego pamiętajcie, że nawet jak chcecie aktualizować XP SP3 to ściągnijcie plik ISO (albo instalkę na pendrive) z pomocą Visty lub windows 7, możecie przygotować wtedy startową płytkę lub przygotować do tego pena.
Przygotujcie płytkę lub pendrive. Następnie zróbcie to co na screenie, tekst jest już przetłumaczony ze ( źródła ). Wtedy wasz system nie będzie posiadał żadnych starych śmieci i nie będzie już żadnych problemów z aktualizację. Głównie chodzi o to, o czym przekonałem się boleśnie, że upgrade mojego starego kompa do Win8 z XP3 niestety nie był możliwy z powodu erroru. Instalka z płyty za to poszła jak po maśle.
W bonusie macie ciekawą dyskusję, gdzie dowiecie się co można zrobić z katalogiem windows.old :)


Jak uruchomić tryb awaryjny w Windows 8?

Poradnik ten jest bardzo ważny dla każdego kto ma zamiar zakupić Windows 8. Niestety jakiś matoł doszedł do wniosku, że tryb awaryjny, chyba najważniejszy element każdego serwisanta nagle zniknął zastąpiony .... no właśnie, niczym. Nie czaję co Microsoft chce w ten sposób osiągnąć. Znika słynny klawisz F8 i trzeba się jakoś ratować. Ja przykładowo zainstalowałem Windows 8 i po instalce oficjalnych sterowników NVidii ( desktop-win8-win7-winvista-32bit-international-whql.exe ), system już się nie podniósł. Nie muszę opowiadać ile wiąch posłałem w kierunku Microsoftu, kiedy wciskałem bezskutecznie klawisz F8. Filmik, który znajdziecie pod spodem to prosty, jak budowy poradnik, jak zrobić proste bootowanie systemu z możliwością wyboru, czy chcemy mieć safe mode. Nie muszę dodawać, że procedura jest tak prosta, że aż śmieszna i nie wymaga właściwie żadnej wiedzy.

filmik z tego procesu
Zobacz także