Publicystyka

Wróżki, wróżbici i inne bzdury.

Autor: Ireneusz Piotrzkowicz, Dodano: 2014-05-25
Historia
Wróżki, wróżbici i inne bzdury.

Jak istnieje świat tak ludzie wróżyli, z wnętrzności zwierząt, wody, wiatru, kamieni, topora, książek, ze strzałów łuku, a nawet ptaków, paznokci, kształtu czaszki, a nawet stóp :) Wyobraźnia ludzka jest nieograniczona, głupota również. Wybrałem kilka ciekawostek, może kogoś zainteresuje.
Antropomancja to znana w starożytnej Grecji i Egipcie metoda wróżenia, która polegała na obserwacji wnętrzności zamordowanych dzieci lub dziewic. Król grecki Menelaos był jednym z miłośników antropomancji, podobno poświęcił życie dwójki dzieci.
Rumpologia to natomiast metoda wróżenia na podstawie wyglądu pośladków. Miłośniczką tej metody wróżenia jest mama Sylvestra Stallone - Jackie. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo chętnie bym takie wróżby stawiał, oczywiście nie wszystkim.
Islam ma bardzo praktyczne podejście jeśli chodzi o propagowanie magii i zazwyczaj osoba, która się nią para karana jest .... śmiercią. Popularny astrolog Ali Sibat czeka na ścięcie, gdyż w libańskiej telewizji zachciało mu się przepowiadać telefonicznie przyszłość.

Tak na podsumowanie dodam, że tylko w Polsce rynek egzoteryczny jest wart 2 mld zł !

Ireneusz Piotrzkowicz
Zobacz także