Publicystyka

Himmler, Hitler, Hess ..... okultyzm w III Rzeszy (1/2)

Autor: Ireneusz Piotrzkowicz, Dodano: 2014-05-09
Historia
Himmler, Hitler, Hess ..... okultyzm w III Rzeszy

Dużo pisze się i mówi o okultystycznych fascynacjach rządzących III Rzeszą prominentów. Tymczasem nie jest to do końca prawda. Hitler wprawdzie zezwalał na tworzenie dla niego horoskopu, ale na tym kończyło się jego zamiłowanie do magii

Raczej wierzył w opatrzność, według niego to właśnie ona czuwała nad nim i narodem niemieckim, jako narodem wybranym do wielkich czynów.
Warto też pamiętać, że to z jego rozkazu większość wróżbitów straciło życie i mało który doczekał końca wojny.

Wszystko zaczęło się od swastyki i Towarzystwa Thule. Pomysłodawcą wykorzystania swastyki był jeden z działaczy Zakonu Germańskiego (powstał w 1912), a konkretniej jej bawarskiej filii Towarzystwa Thule (założone w 1918), dentysta Friedrich Krohn. Krohn dokonał kilku zmian, dodał czerwone tło, które miało związek z socjalistycznym rodowodem, a białe koło miało oznaczać rasę nordycką. Tak wykonana swastyka stała się herbem kultywującej okultyzm, antysemickiej i co ważniejsze antychrześcijańskiej organizacji. Antychrześcijańskiej z tego powodu, że chrześcijaństwo było początkowo religią stricte żydowską.
Warto dodać, że na zlecenie Towarzystwa Thule, w końcu tajnej organizacji, Anton Drexler założył oficjalną Niemiecką Partię Robotniczą (DAP), która kilka lat później została przemianowana na NSDAP. Właśnie podczas spotkań DAP pojawił się nikomu nieznany mówca z Austrii - Adolf Hitler. Dexler był na tyle zauroczony charyzmą przybysza, że od razu zaprosił go do współpracy i tajnego związku. W Mein Kampf Hitler nie pozostawił jednak na owym związku suchej nitki, pisząc, że jest to banda tchórzy.
Bez wątpienia Fuhrer przejął poglądy organizacji, w tym chęć wykorzenienia chrześcijaństwa. Dokonał również kilku drobnych zmian w swastyce, zmienił kierunek załamania ramion w swastyce z lewego na prawy oraz przekręcił ją o 45 stopni. Pod koniec wojny okultyści twierdzili, że zmiana ta ściągnęło na Niemcy nieszczęście,
Zobacz także