Publicystyka

Czym w wolnych chwilach zajmowali się wielcy tego świata. (1/2)

Autor: Ireneusz Piotrzkowicz, Dodano: 2014-02-22
Historia
Czym w wolnych chwilach zajmowali się wielcy tego świata.

Józef Stalin, który ma na rękach krew milionów ludzi, uwielbiał amerykańskie kino, a szczególnie filmy z Charlie Chaplinem. Adolf Hitler natomiast nie przepadał z Chaplinem, powodów mogło być wiele, Chaplin był Żydem, był podobny do Hitlera, a w 1940 nakręcił słynny film "Dyktator". Wiadomo natomiast, że Hitler raczej lubił twórczość Walta Disney'a, zachowały się jego rysunki z postaciami z kreskówek słynnego Amerykanina.

Ulubionym zajęciem Winstona Churchilla było murarstwo. Kiedy podczas ciężkich wojennych dni wpadał w depresję wyjeżdżał do posiadłości Chartwell House w Kencie, gdzie murował. Dni tych było najwyraźniej dość dużo, bo podczas wojny zdążył wybudować całkiem pokaźny mur i pawilon ogrodowy. Należał nawet do związku zawodowego murarzy.

Churchill często przyjmował gości kąpiąc się w wannie, albo siedząc na kibelku. Często płakał i miał spore wahania emocjonalne, od entuzjazmu po szlochanie i to nawet publiczne. Często nazywany był przez prasę najbardziej płaczliwym politykiem w historii Zjednoczonego Królestwa. Oprócz murowania słynny brytyjski premier zajmował się malowaniem (bez większych sukcesów) oraz pisaniem, za co otrzymał w 1953 roku Literacką Nagrodę Nobla. Z innych hobby brytyjskiego premiera warto wymienić - hodowlę koni wyścigowych i papug.
Zobacz także