Nauka

Radia online - które najlepsze?

Autor: arcybook, Dodano: 2016-06-26
Komputery
Radia online - które najlepsze?

Obecnie radia internetowe stają się coraz bardziej popularne. W zasadzie w każdym miejscu można mieć dostęp do muzyki czy informacji, bez konieczności pobierania dużej ilości danych na telefon czy inne urządzenie. Jednak tak duża ilość sprawia, że często jest problem, które radio wybrać, aby dostać to, czego się poszukuje.

Wiadomości czy muzyka?
Niektóre radia internetowe emitują na żywo program najbardziej popularnych stacji radiowych. Wówczas słucha się wszystkich audycji, tak samo tych, w których posłuchać można muzyki, jak tez tych, w których prowadzone są rozmowy. Nie każdy ma ochotę słuchać całego programu radiowego, dlatego też bywa, że takie radia internetowe niezbyt mu odpowiadają. Można znaleźć także radia, które przez cały czas nadają tylko utwory muzyczne. Często jest możliwość wyboru gatunku muzyki, jednak wtedy nie ma co liczyć na wiadomości czy ważne informacje. Zdarza się więc, że można poczuć pewien niedosyt, przede wszystkim informacyjny. Dlatego też na pewno lepiej jest wybierać takie, w których samodzielnie można decydować, czego się w danej chwili będzie słuchać.

Wiadomości czy muzyka?
Ciekawym miejscem na pewno jest tuba.fm - portal który nazywany jest radiem internetowym. Można w nim znaleźć w zasadzie wszystko, co jest potrzebne. Bez trudu na żywo można posłuchać programów wybranych stacji radiowych, ale jeżeli akurat się znudzą, w każdej chwili można przełączyć na jedną z bardzo wielu listy odtwarzania z ulubionym gatunkiem muzyki. Dzięki temu żadna istotna informacja nie zostanie pominięta. Aby móc skorzystać z możliwości posłuchania muzyki na tuba.fm, wystarczy jedynie dostęp do Internetu. Nie trzeba się logować, aby posłuchać muzyki, jednak osoby które to zrobią, mają do dyspozycji znacznie więcej opcji, jak na przykład możliwość tworzenia własnych list muzycznych i ich odtwarzania w dowolnym momencie. Na pewno istotne jest to, że w jednym miejscu jest dostęp do wielu radiowych stacji, jak też do różnorodnej, interesującej muzyki, a słuchacz ma możliwość wyboru.
Zobacz także