Nauka

Kosmiczna przygoda

Autor: arcybook, Dodano: 2016-05-12
Astronomia
Kosmiczna przygoda

Fascynujesz się astronomią, a patrząc w gwiazdy zawsze zastanawiasz się nad tym czy gdzieś tam daleko istnieje nieznana nam forma życia? Jak przy takiej pasji można ciekawie spędzać czas wolny w obrębie swoich zainteresowań?

Prywatny lot w kosmos pewnie niedługo będzie osiągalny, ale skoncentrujmy się na bardziej przystępnych rozrywkach. Planetarium, biblioteka, kino, wycieczka szlakiem Kopernika, a może wizyta w Escape Room o kosmicznej tematyce, dla tych którzy lubią prawdziwe, kosmiczne wyzwania?

Planetarium czy Escape Room?
W Polsce istnieje ponad 30 planetariów, z czego najbardziej znane to planetarium w Chorzowie i Niebo Kopernika w Warszawie. Czas można także spędzić w bibliotece i zagłębić się w kosmiczną lekturę. Bardzo ciekawym miejscem do takiej rozrywki jest Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, z której de facto mamy bardzo blisko do warszawskiego planetarium. Bardzo ciekawą i mocno rozwijająca się ostatnio formą rozrywki jest Escape Room. Wiele z pokoi zagadek ma tematykę kosmiczną, a ich klimat i wystrój pozwoli przenieść się na 60 minut w odległą przestrzeń kosmiczną, ba może nawet spotkasz istoty pozaziemskie! Jednym z najlepiej ocenianych kosmicznych pokoi w Polsce jest Great Escape Room Warszawa. Jest to statek kosmiczny w klimacie filmu Obcy, gdzie wraz z zespołem toczysz walkę z kosmitami. Stawką jest uratowanie ludzkości!

A może do kina?
Kino, kolejna część Gwiezdnych Wojen, czy może coś bardziej romantycznego w stylu Armagedon? Jeżeli masz więcej czasu, z pewnością ciekawa będzie wycieczka szlakiem Mikołaja Kopernika. Planując trasę nie zapomnij o Olsztynie i wizycie w Zamku Kapituły Warmińskiej, gdzie Kopernik mieszkał przez 5 lat.

Jeżeli interesujesz się astronomią, Twoją rozrywką nie musi być tylko i wyłącznie spoglądanie w gwiazdy. Pamiętaj o tym, i w chwilach kiedy niebo jest jasne i rozświetlone przez słońce, co nie zawsze pozwala na astronomiczne obserwacje, wykorzystaj czas na różne, ciekawe, kosmiczne przygody!
Zobacz także