Pytania

W jaki sposób stomatolog może ograniczyć odczuwany przez pacjenta ból?

Autor: wiki, Dodano: 2015-08-12
Zdrowie-medycyna
W jaki sposób stomatolog może ograniczyć odczuwany przez pacjenta ból?
Odpowiedź:
Jest kilka nowoczesnych form uśmierzania bólu.
Technika w tym zakresie idzie cały czas do przodu, zanim jednak zaczniemy hodować zęby z komórek macierzystych można skorzystać z już wdrożonych u niektórych stomatologów nowoczesnych form uśmierzania bólu.

1. Okulary wirtualnej rzeczywistości np:Cinemizer, pacjent ogląda sobie przyjemne relaksujące obrazki z plaży, gór, do tego nastrojowa muzyka.
2. Sedacja to nic innego jak gaz rozweselający. Pacjent wygląda jakby był w stanie upojenia alkoholowego, tak więc jest mu wszystko jedno, co się z nim dzieje, często po prostu zasypia.
3, W niektórych gabinetach znajduje się tzw. "Dental Button", wtedy sam pacjent może wyłączyć wiertło.
4. Komputer Wand pozwala zastąpić standardowe znieczulenie. Komputer samodzielnie dawkuje środek znieczulający, nie ma przy tym efektu znieczulenia w postaci odrętwienia policzków i języka.
5. Urządzenie o nazwie DentalVibe przypomina nieco szczoteczkę do zębów, jej zadaniem jest wprowadzanie niewielkich wibracji, które są natychmiast odbierane przez mózg. Częstotliwość wibracji jest taka, że mózg nie nadąża za odbieraniem innych bodźców, w tym oczywiście bólowych.

Podobne tematy:
· Czy Coca-Cola niszczy zęby?
· Czy jedzenie jabłek wzmacnia zęby?
· Które zęby są zdrowsze - białe czy żółte?
Zobacz także
Ile kilometrów plaż ma Hiszpania?
Jak długo trwało pierwsze małżeństwo Britney Spears?
Jakie jest prawdopodobieństwo, że w Święta będzie w Polsce śnieg?