Pytania

Jaka kara grozi w Polsce za zniesławienie osoby publicznej?

Autor: arcybook, Dodano: 2017-09-09
Porady - triki
Jaka kara grozi w Polsce za zniesławienie osoby publicznej?
Odpowiedź:
nie grozi żadna kara
Według przepisów zawartych w polskim kodeksie cywilnym i karnym osoba, która zniesławia osobę publiczną nie podlega żadnej karze. Dotyczy to również osób, które zniesławią osobę publiczną w obronie interesu społecznego.
W przypadku zniesławienia za pomocą środków masowego przekazu (np: TV, facebook ...) osób, które nie są osobami publicznymi kodeks karny (art.212) przewiduje kare grzywny, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do nawet roku. Dowodem w sprawie może być zrzut ekranu, jednak należy całą czynność w obecności osób trzecich, które będą mogły potwierdzić nasze zeznania w tej sprawie.

Podobne tematy:
· Jaka kara może grozić rowerzyście w Polsce za jazdę bez trzymanki?
· Jaka kara grozi turyście w Wenecji za karmienie gołębi?
· Jaka kara może grozić w Chinach za ściąganie?
Zobacz także
Jakie nietypowe imiona nadaje się dziewczynkom w Polsce?
Na jaką chorobę cierpiał Fryderyk Chopin?
Który gatunek zwierząt otrzymał najwięcej odznaczeń wojennych za bohaterstwo?