Pytania

Czy Polska może być wyrzucona z UE?

Autor: arcybook, Dodano: 2017-08-30
Prawo i polityka
Czy Polska może być wyrzucona z UE?
Odpowiedź:
nie, unijne prawo tego nie przewiduje
Traktaty unijne nie przewidują wydalania państwa członkowskich ze wspólnoty a jedynie jego zawieszenie *. Państwo członkowskie może oczywiście opuścić Unię na własne życzenie, tak jak to w tej chwili robi Wielka Brytania.

* „Procedura zawieszenia państwa członkowskiego w jego prawach została wprowadzona na mocy Traktatu Amsterdamskiego, który wszedł w życie w 1999 r. Proces ten został określony w dodanym artykule F do tytułu I Traktatu. Obecnie procedura zawieszenia członka UE może zostać dokonana na postawie art. 7. TUE”.
http://uniaeuropejska.org/zawieszenie-panstwa-czlonkowskiego-ue-w-jego-prawach-procedura/


Podobne tematy:
· Unia Europejska jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych ...
· Czy duńskiej partii "Unia Elementów Świadomie Zniechęconych Do Pracy" udało się wywalczyć przepis, który ...
· Sprawdź, czy odróżnisz unijne bzdury.
Zobacz także
Co to za film?
Kim jest z wykształcenia kanclerz Niemiec - Angela Merkel?
Co to za urządzenie?