Pytania

Czy Adolf Hitler miał poglądy lewicowe czy prawicowe?

Autor: arcybook, Dodano: 2017-08-09
Historia
Czy Adolf Hitler miał poglądy lewicowe czy prawicowe?
Odpowiedź:
Adolf Hitler był do końca swojego życia był socjalistą.
Adolf Hitler był do końca swojego życia socjalistą. Partia, której przewodził - NSDAP (Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników) była kontynuatorką Niemieckiej Partii Robotniczej (założonej w Monachium) założonej przez innego lewicowego działacza Antona Drexlera. Po odsunięciu Drexlera Hitler bez większych problemów tolerował w łonie partii również marksistów np. Otto Strassera i całą jego frakcję. Hitler nigdy nie ukrywał, że jest socjalistą w jednej z wypowiedzi zarzucił Strasserowi jego marksizm "uważam się za socjalistę, a Pan jest po prostu marksistą". Inne cytaty Hitlera "Więcej wiąże nas z bolszewizmem, niż dzieli. Mieszczański socjaldemokrata czy przywódca związkowy nigdy nie stanie się narodowym socjalistą, ale komunista – niezawodnie."
"Dzięki marksizmowi bardzo wiele się nauczyłem, czego nie waham się przyznać. Różnica polega na tym, że ja rzeczywiście wprowadziłem w życie to wszystko, o czym ci kramarze i gryzipiórki nieśmiało napomykali. Cały narodowy socjalizm na tym się opiera."
Różnica między socjalizmem Lenina a socjalizmem Hitlera był podział, w jaki sposób obaj ludobójcy dzielili społeczeństwa: Lenin dzielił społeczeństwo na klasy, a Hitler na rasy, w obu przypadkach Kościół był wrogiem podstawowym, różnica była taka, że w Rosji księży mordowano, a w III Rzeszy planowano stworzyć nową religię, marginalizując inne.Podobne tematy:
· Tajemnice Adolfa Hitlera, biografia.
· Które tereny były uznawane przez hitlerowską propagandę za kolebkę niemieckości?
· Czym zajmował się Heinrich Himmler przed przejęciem władzy przez Hitlera?
Zobacz także
Co się stanie jak zjemy 10 gum Orbit naraz?
Co jest bardziej skuteczne w walce z depresją: gry wideo czy wizyta u psychologa?
Co Niemcy planowali zrobić po wojnie z okupowaną Warszawą?