Pytania

W której bitwie po II wojnie brali udział weterani Waffen-SS?

Autor: arcybook, Dodano: 2017-08-02
Wojna
W której bitwie po II wojnie brali udział weterani Waffen-SS?
Odpowiedź:
pod Điện Biên Phủ
Liczni byli żołnierze Waffen-SS służyli w powojennym wojsku francuskim, a konkretnie w elitarnej Legii Cudzoziemskiej, która walczyła z Wietnamczykami m.in. podczas bitwy pod Điện Biên Phủ * (13 marca – 7 maja 1954). Walczący o własne państwo Wietnamczycy pokonali najeźdźców i zrzucili francuskie jarzmo kolonialne. W oddziałach Legii Cudzoziemskiej walczyli jednak nie tylko byli niemieccy SS-mani, ale również wiele innych nacji, w tym również Polacy, a nawet Amerykanie, niewielu tam było natomiast Francuzów. Warto wiedzieć, że Amerykanie mogli pomóc francuskim oddziałom kolonialnym bombardując pozycje wietnamskie z lotniskowców na Morzu Południowochińskim, pomimo takich próśb nie uczynili tego, nie odmówili jednak pomocy logistycznej i broni.

* Điện Biên Phủ, założona w czasie II wojny światowej przez Japończyków baza wojskowa przekształcona przez Francuzów w obóz z ok. 20 tys. żołnierzami.

Podobne tematy:
· Hindusi mieli swój oddział Waffen-SS.
· Które z wymienionych narodowości nie miały swoich oddziałów Waffen-SS?
· Czy podczas II wojny światowej Wielka Brytania walczyła z Francją?
Zobacz także
Które włosy u człowieka pojawiają się jako pierwsze?
Zgodnie z dokumentami FBI, w 1947 r.  Winston Churchill namawiał senatora partii Republikańskiej żeby przekonał prezydenta ...
Prawda czy bzdura? Prawdziwe nazwisko byłego ministra finansów RP Jacka Rostowskiego brzmi Rothfeld.