Pytania

Czy istnieje wegetariańska żelatyna?

Autor: arcybook, Dodano: 2017-04-18
Zdrowie-medycyna
Czy istnieje wegetariańska żelatyna?
Odpowiedź:
tak, to pektyna
Tak, istnieje wegetariańska żelatyna, ale nie ma ona takich samych właściwości, co oryginał pochodzenia zwierzęcego. Pektyna, bo tak się właśnie nazywa wegetariańska żelatyna, to mieszanka węglowodanów pochodzenia roślinnego. Podczas procesu zagęszczania z użyciem pektyny konieczne jest użycie dużej ilości cukru i wysokiej temperatury. Te niedogodności ma wyeliminować nowa wegańska żelatyna oparty na modyfikowanych genetycznie bakteriach i drożdżach.

Podobne tematy:
· Czy mięso gnije w jelitach?
· Czy człowiek jest bardziej roślinożercą czy mięsożercą?
· Z czego powstaje żelatyna?
Zobacz także
Czy można umrzeć z przepracowania?
Co rośnie szybciej - włosy czy szpik kostny?
Jaki procent zakupów dokonywany jest na podstawie emocji?