Pytania

Co wie o nas Facebook?

Autor: arcybook, Dodano: 2017-04-11
Internet
Co wie o nas Facebook?
Odpowiedź:
Wszystko co wpiszemy na naszym profilu i na co klikniemy jest rejestrowane przez Facebooka.
Facebook wie o nas właściwie wszystko: miejsce zamieszkania (udostępniamy lokalizację), wykształcenie, wykonywaną pracę, zapisuje to co nam się podobało i co oglądaliśmy, sprawdzi czy korzystamy z kart kredytowych, czy planujemy kupić samochodów, wie również, czy jesteśmy w związku, czy planujemy potomstwo i kto jest w gronie naszych znajomych, a nawet jak duże jest nasze mieszkanie. Facebook zna również nasze poglądy polityczne .... a jak będą za bardzo konserwatywne zawsze może zablokować konto :) Wygląda więc, że Fejs już teraz wie o nas więcej niż my sami.
Dane o nas zbiera nie tylko Facebook, ale również inny amerykański gigant IT- Microsoft, Google, jednak w przypadku tego ostatniego bazuje on głównie na tym co otrzymujemy pocztą (o ile mamy gmaila), co wyszukujemy będąc zalogowanym oraz to co robimy i oglądamy na YouTubie (Google jest właścicielem tego serwisu).
Cel zbierania naszych danych jest zawsze ten sam - personalizacja. Takie firmy, jak Microsoft, Google, czy Facebook tworzą ogromne bazy danych (bigdata), gdzie użytkownicy są segregowani pod dosłownie każdym względem, następnie tak posortowane dane są sprzedawane w postaci pakietów w spersonalizowanych reklamach. Nie należy mieć oczywiście do tych firm pretensji, w końcu dlatego reklama pieluch czy szminek dociera do młodej mamy, a nie do starego geeka :)

Podobne tematy:
· Ile średnio minut dziennie przeciętny użytkownik spędza na Facebooku?
· Na jakiej zasadzie Facebook proponuje znajomych?
· Ilu znajomych ma statystyczny użytkownik Facebooka?
Zobacz także
Jak szybko potrafi dziobać dzięcioł?
Ile potrzebuje czasu kobieta, aby zdecydować się na powrót do byłego partnera?
Czy psa można nauczyć prowadzić samochód?