Pytania

Co wie o nas Facebook?

Autor: arcybook, Dodano: 2017-04-11
Internet
Co wie o nas Facebook?
Odpowiedź:
Wszystko co wpiszemy na naszym profilu i na co klikniemy jest rejestrowane przez Facebooka.
Facebook wie o nas właściwie wszystko: miejsce zamieszkania (udostępniamy lokalizację), wykształcenie, wykonywaną pracę, zapisuje to co nam się podobało i co oglądaliśmy, sprawdzi czy korzystamy z kart kredytowych, czy planujemy kupić samochodów, wie również, czy jesteśmy w związku, czy planujemy potomstwo i kto jest w gronie naszych znajomych, a nawet jak duże jest nasze mieszkanie. Facebook zna również nasze poglądy polityczne .... a jak będą za bardzo konserwatywne zawsze może zablokować konto :) Wygląda więc, że Fejs już teraz wie o nas więcej niż my sami.
Dane o nas zbiera nie tylko Facebook, ale również inny amerykański gigant IT- Microsoft, Google, jednak w przypadku tego ostatniego bazuje on głównie na tym co otrzymujemy pocztą (o ile mamy gmaila), co wyszukujemy będąc zalogowanym oraz to co robimy i oglądamy na YouTubie (Google jest właścicielem tego serwisu).
Cel zbierania naszych danych jest zawsze ten sam - personalizacja. Takie firmy, jak Microsoft, Google, czy Facebook tworzą ogromne bazy danych (bigdata), gdzie użytkownicy są segregowani pod dosłownie każdym względem, następnie tak posortowane dane są sprzedawane w postaci pakietów w spersonalizowanych reklamach. Nie należy mieć oczywiście do tych firm pretensji, w końcu dlatego reklama pieluch czy szminek dociera do młodej mamy, a nie do starego geeka :)

Podobne tematy:
· Ile średnio minut dziennie przeciętny użytkownik spędza na Facebooku?
· Na jakiej zasadzie Facebook proponuje znajomych?
· Ilu znajomych ma statystyczny użytkownik Facebooka?
Zobacz także
Czy psy mają pępek?
Co zrobić, gdy zgubisz się w lesie?
Ile razy w ciągu dnia śmieje się przeciętna osoba?