Pytania

Jak wyłączyć funkcje szpiegowania zawarte w Windows 10?

Autor: arcybook, Dodano: 2017-03-17
Komputery
Jak wyłączyć funkcje szpiegowania zawarte w Windows 10?
Odpowiedź:
Najlepiej "wyciszyć" Windows 10 za pomocą programu O&O ShutUp10 lub Ashampoo AntiSpy.
Microsoft wie doskonale, jaką wartość mają dane telemetryczne, tak więc zbiera dane praktycznie z wszystkich naszych działań, nawet stosunkowo tak wydawałoby się niewinnych, jak z Menu Start (za pomocą sugestii), czy korzystanie z asystentki Cortana.
Wysyłanie danych do firmy Microsoft można ograniczyć na na dwa sposoby. Prosty z poziomu dodatkowych programów lub zdecydowanie bardziej pracochłonny z użyciem shella i rejestru Windows 10.
W odpowiedzi na to pytanie skupimy się tylko na tym pierwszym rozwiązaniu, czyli wyborze prostego w użyciu oprogramowania zewnętrznego, które załatwi za nas całą robotę.
Polecane programy:
1. ShutUp10 to program znanej firmy O&O, programik nie wymaga instalacji http://www.oo-software.com/en/shutup10
2. AntiSpy to program równie znanej firmy Ashampoo, również nie wymaga instalacji https://www.ashampoo.com/pl/eur/pin/1004/security-software/AntiSpy-for-Windows-10
3. AntiBeacon to natomiast program ze znanej rodziny Spybot https://forums.spybot.info/downloads.php?id=55

Na koniec mała uwaga. Nie rozpędzajcie się za bardzo z wyłączaniem kontaktu z Microsoftem, gdyż niektóre funkcje mogą być dla Was przydatne np: filtr SmartScreen monitoruje przeglądarkę Microsoftu IE oraz Edge pod kontem niebezpieczeństw, jakie mogą czekać w sieci. Nie zapominajcie utworzyć również punktu przywracania systemu, kiedy coś pójdzie nie tak, najlepiej zadanie zwiększania bezpieczeństwa swoich danych powierzyć komuś, kto się na tym choć trochę zna.

Ostatni link dla zaawansowanych, porównanie możliwości chyba wszystkich dostępnych programów z tej kategorii dla Windows 10 http://www.ghacks.net/2015/08/14/comparison-of-windows-10-privacy-tools/

Podobne tematy:
· Czy Windows 10 może blokować pirackie wersje gier?
· Jak stworzyć kopię zapasową systemu Windows 10?
· Co zrobić, gdy Windows 10 zaczyna zamulać internet?
Zobacz także
Ile strun głosowych mają koty?
Z jakiego powodu jedno z krakowskich wzniesień nazywa się
Który dowcip uważany jest za najstarszy?