Pytania

Jak wyłączyć automatyczne uruchamianie filmów na portalach?

Autor: arcybook, Dodano: 2016-10-02
Komputery
Jak wyłączyć automatyczne uruchamianie filmów na portalach?
Odpowiedź:
zainstalować odpowiedni plugin np: Flashblock
1. W przypadku Firefoxa najwygodniej zainstalować odpowiedni plugin np: Flashblock https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/flashblock/ lub Image and Flash Blocker https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/image-and-flash-blocker.
Jeśli nie chcesz z jakiś powodów uruchamiać pluginów należy uruchomić w oknie about:config, pojawią się opcje FF, znajdź linię media.autoplay.enabled, następnie prawym przyciskiem myszy kliknij w "przełącz", tak aby ustawienie zmieniło się z True na False.
2. W przypadku przeglądarki Chrome należy uruchomić w oknie chrome://chrome/settings/content, pojawią się opcje, w których zaznacz w ustawieniach "Wtyczki" funkcję "Pozwól mi wybrać, kiedy uruchamiać treść wtyczki". To sprawia, że każdy film będzie wymagał włączenia.
3. W przypadku starych wersji Internet Explorera wystarczy w zakładce "Tools" ustawić zaznaczyć funkcję "ActiveX Filtering", w najnowszej przeglądarce Edge jest możliwość tylko wyłączenia Flasha (Ustawienia > wyświetla ustawienia zaawansowane > Użyj programu Adobe Flash Player), niestety jak się wyłączy wtyczkę Flasha film obsługiwany jest przez html5, tak więc najlepiej zrezygnować z Edgea :(

Podobne tematy:
· Która przeglądarka internetowa jest w Polsce najpopularniejsza?
· Jak ściągać pliki z internetu z wielu hostingów z maksymalną prędkością swojego internetowego łącza?
· Która przeglądarka internetowa jest najbezpieczniejsza?
Zobacz także
Co to jest?
Z kim rozmawia Michael Jackson?
Czy klocki Lego wyprodukowane 54 lata temu pasują do obecnych zestawów?