Pytania

Co robić, kiedy ukradną ci auto?

Autor: arcybook, Dodano: 2016-09-29
Transport
Co robić, kiedy ukradną ci auto?
Odpowiedź:
Liczy się szybkość zgłoszenia na policję
1. Liczy się szybkość zgłoszenia na policję (numery 112, 997). Im szybciej zgłosisz fakt kradzieży tym lepiej. Wskaźnik wykrywalności tego typu spraw jest niestety niski i oscyluje wokół 22 proc. Upewnij się przy tym, czy twój pojazd nie został odholowany przez np: straż miejską.
2. Udaj się na komisariat (weź ze sobą dokumenty pojazdu i swoje), zgłoszenie kradzieży jest niezbędne przy wyrejestrowaniu pojazdu i uzyskaniu odszkodowania.
3. Zgłoś kradzież pojazdu do firmy ubezpieczeniowej natychmiast po otrzymaniu od policji zaświadczenia o zgłoszeniu kradzieży. Ubezpieczyciele dają zazwyczaj bardzo krótkie terminy, szczególnie jest to ważne w przypadku posiadania polisy autocasco. Nie zapomnij wziąć z sobą kompletu kluczyków, dokumentu wystawionymi przez policję i dokumentów samego auta. W ciągu tygodnia powinien pojawić się rzeczoznawca, który sporządzi raport i odbierze od nas komplet kluczyków.
4. Jeśli policji nie uda się odzyskać pojazdu otrzymasz po kilku tygodniach zawiadomienie o "umorzeniu z powodu niewykrycia sprawców".
5. Wyrejestrowanie pojazdu. Jeśli tego nie zrobisz będziesz płacił obowiązkowe ubezpieczenie OC bez względu na tłumaczenia. Do wyrejestrowania konieczne jest: oświadczenia właściciela, zaświadczenie z policji o zgłoszeniu kradzieży (lub zawiadomienie o umorzeniu).Podobne tematy:
· Najczęściej kradziony samochód w Polsce w 2014 roku to .......
· Ile kosztował najtańszy samochód świata?
· Czy przedwojenny polski samochód CWS-T1 można było rozłożyć i złożyć za pomocą jednego klucza rozmiaru M10?
Zobacz także
Dlaczego niektóre balsamy do ust posiadają kwas salicylowy?
Które pismo ma największy nakład na świecie?
Dlaczego rano brzydko pachnie z ust?