Pytania

Co zrobić, aby ludzie nas lubili?

Autor: arcybook, Dodano: 2016-09-12
Psychologia
Co zrobić, aby ludzie nas lubili?
Odpowiedź:
ogólnie należy mieć sporo znajomych i mieć pozytywnę oddziaływanie
1. Na początek podstawa, czyli odpowiednia ilość znajomych zgodnie z zasadą, że im częściej z kimś się spotykamy, tym lepiej dla naszych międzyludzkich kontaktów.
2. Druga kwestia to otwartości na innych.
3. O wartościowe przyjaźnie należy dbać i je pielęgnować. Czasami jedno słowo może sprawić, czy przyjaciel poczuje się dużo lepiej i co najważniejsze już zawsze będzie o tym pamiętał. Najprościej pamiętać o ważnych datach np: imieninach, czy urodzinach.
4. Ludzie ogólnie lubią ludzi, którzy przekazują pozytywną energię np: uśmiechając się na nasz widok oraz tych, którzy potrafią słuchać.
5. Ludzie Cię bardziej polubią jeśli będą w stanie ci w czymś pomóc np: wnieść po schodkach wózek z dzieckiem.
6. Drobne błędy jakie popełnisz również wzbudzają u innych sympatię (o ile nie będzie przy tym zarzutu o zbyt przesadną perfekcyjność).
7. Lubimy bardziej ludzi, których w jakiś sposób naśladujemy.
8. Lubimy tych, którzy podzielają nasze poglądy na np: religię, politykę, lubimy ten sam zespół muzyczny, uprawiamy ten sam sport ...... (zdecydowanie zwiększa to szanse przetrwania związku). Jeśli nie możesz zbudować swojej małej wspólnoty na bazie własnych poglądów po prostu stwórz ją od zera np: grupę miłośników jakiejś gry. Należy przy tym pamiętać, ze nie należy zabiegać o polubienie na siłę, pewnych rzeczy po prostu nie przeskoczymy. Najlepiej lubić siebie i dostrzegać wady, który powodują, że ludzie nas unikają. Całkiem dobrym pomysłem jest wybrać jakąś ulubioną cechę swojego charakteru np: lubisz słuchać i wykorzystać to w rozmowach z innymi.

Podobne tematy:
· Kim jest przyjaciel?
· Prawda czy fałsz? Znajdując partnera tracimy przynajmniej dwóch bliskich przyjaciół.
· Sprawdź, czy jesteś dobrym psychologiem.
Zobacz także
Co to jest?
Która z popularnych przypraw jest najdroższa?
Najbogatszy kraj Europy jest monarchią dziedziczną.