Pytania

Czy mamy prawo wylegitymować policjanta?

Autor: arcybook, Dodano: 2016-08-05
Prawo i polityka
Czy mamy prawo wylegitymować policjanta?
Odpowiedź:
nie
Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem nie mamy możliwości wylegitymowania policjanta w mundurze (art.61 Ustawy o Policji). Można powiedzieć, że zależy to wyłącznie od dobrej woli policjanta. Wyobraźcie sobie, gdyby policjant w tłumie musiał każdemu pokazywać swoją legitymację. Jeśli policjant jest w stroju cywilnym powinien pokazać swoją legitymację podczas podejmowania interwencji.

Podobne tematy:
· Za jakie obuwie karze japońska policja?
· Jak się nazywa oficjalne nakrycie głowy rosyjskiej policji?
· Z jakiego powodu policjanci w Australii nie lubią misiów koala?
Zobacz także
Czy Pattern Lock (rysowany wzór na ekranie) jest łatwy do złamania?
Ludzki mocz ma doskonałe właściwości energetyczne, ma dobrą przewodność elektryczną i świetnie nadaje się do ładowania ....
Co oznacza imię Róża?