Pytania

Czym się różni sok od napoju i nektaru?

Autor: arcybook, Dodano: 2016-06-29
Związki
Czym się różni sok od napoju i nektaru?
Odpowiedź:
napoje zawierają sztuczne dodatki
Nektar to rozcieńczony w wodzie sok lub przecier. Do nektaru mogą być dodawane różne dodatki w postaci cukru, kwasu cytrynowego, witamin i słodzików. W zależności od producenta wsad owocowy w soku/przecierze może być różny. W nektarze nie stosuje się sztucznych dodatków.
Napój różni się tym od nektaru, że można do niego wrzucić co tylko się chce np: środki słodzące, syntetyczne barwniki, aromaty, konserwanty i zazwyczaj proporcjonalnie ma najwięcej wody.
Najzdrowsze są oczywiście soki, które powinny być wyciśnięte z owoców lub warzyw. Większość jednak soków dostępnych na rynku produkowana jest z zagęszczonego soku lub przecieru. Zawierają oczywiście wodę i różne dodatki. Warzywne mogą zawierać dodatkowo sól, cukier, przyprawy i zioła. Według przepisów soki owocowe nie powinny zawierać cukru, tylko te naturalne. Niektórzy producenci dodają do soków witaminy i minerały. Należy również zwrócić uwagę na nazwy, bo np: sok z czarnej porzeczki może być przede wszystkim sokiem winogronowym z dodatkiem soku z czarnej porzeczki. Najzdrowsze soki są jednodniowe, które często nie podlegają nawet pasteryzacji, dzięki temu straty witamin są nieznaczne jednak i ryzyko zanieczyszczeń mikrobiologicznych większe.

Podobne tematy:
· Co należy zrobić z cytryną, aby wyciągnąć z niej jak najwięcej soku?
· Czym zastąpić cukier?
· Niejaki Basil Brown zapił się na śmierć pijąc sok z ........
Zobacz także
W jakim mieście znajduje się najdłuższy podwieszony most w Polsce?
Ile lat miał najmłodszy papież?
Jakiej marki samochody produkowały fabryki BMW i Audi w NRD?