logo

zdrowie-medycyna
Co jest przyczyną cellulitu? Jak pozbyć się cellulitu?

Co jest przyczyną cellulitu? Jak pozbyć się cellulitu?
Problem cellulitu w większym stopniu dotyczy kobiet niż mężczyzn. Cellulit ma bowiem związek z zaburzeniami kobiecego układu hormonalnego, gdy zwiększa się ilość estrogenów, zwiększa się również przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Płyny fizjologiczne z łatwością przechodzą przez naczynia, co sprawia, że musi się on zbierać w przestrzeniach międzykomórkowych, które wypełnia płyn utrudniające prawidłowe krążenie pod skórą. Cellulit wynika z nieprawidłowej diety i jest efektem rozkładających się w tkance tłuszczowej toksyn. Wynika to bezpośrednio z zakwaszenia organizmu, jego zagrzybienia (skażenie flory bakteryjnej patogenami), które prowadzi do szybszego starzenia się organizmu. Zakwaszenie wynika z błędów dietetycznych i nadmiaru mięsa w diecie (białka).
Przede wszystkim nie powinno się mieszać węglowodorów (np. ziemniaki) z białkiem (mięso). Podczas trawienia takiego miksu jednocześnie tworzy się zasada i kwas, które się wzajemnie neutralizują. Najlepiej węglowodory (np. ziemniak) i białka (mięsa) jeść oddzielnie, zarówno węgle, jak i biało powinno się łączyć z zielonymi warzywami. W przypadku białka jest to nawet konieczne, gdyż bez warzyw pojawia się nadmiar bakterii beztlenowych (grzyby, pierwotniaki, pasożyty), które rujnują organizm i doprowadzają do różnych chorób. Dodatkowym problemem są zawarte w mięsie antybiotyki, które niszczą dobre dla naszego organizmu bakterie tlenowe (bakterie probiotyczne).
Aby pozbyć się cellulitu należy przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe, pomóc przy tym może duża ilość ruchu i odpowiednia pielęgnacja skóry oraz masaże. Należy również unikać gorących kąpieli i obcisłych strojów, które zmniejszą ukrwienie wierzchnich warstw skóry.
Można usunąć cellulit laserem, ale należy pamiętać, że jeśli nie zmienimy swoich przyzwyczajeń, to szybko powróci.

Żródła: Marcin Jabłoński, AWF, KIF, 10/2016, zdrowie.gazeta.pl
Popularne pytania
Które państwo stanowiło dla Polski największe zagrożenie w XIV wieku?
Co jemy kiedy w produkcie znajduje się dodatek E120?
Kto pracował na pana/państwo dłużej: chłop pańszczyźniany w XVI wieku czy obywatel III RP?
Dlaczego Deng Xiaoping zdobył władzę?
Jak w nietypowy sposób wykorzystać Coca-Colę?
Na czym polega syndrom Piotrusia Pana?
Jak się pisze “półtoragodzinny” czy “półtora-godzinny”?
Po jakim czasie mózg kasuje pamięć z pamięci krótkotrwałej? Jak działa pamięć?
Co oznacza w Hiszpanii pukanie się palcem w czoło?
Co znajduje się na zdjęciu?
Co sojusznicy sugerowali Polsce w 1939 roku?
Co oprócz alkoholu wchodzi w skład popularnego drinka zwanego Krwawą Mary?
Jaka jest temperatura na czubku palącego się papierosa?
Które nazwisko jest w Czechach najpopularniejsze?