logo
zwierzęta

Porównanie wielkości kopyt między kucykiem a koniem rasy Shire (największa rasa konia)

Porównanie wielkości kopyt między kucykiem a koniem rasy Shire (największa rasa konia)
 
Shire horse – rasa koni, pochodząca z Wielkiej Brytanii. Są to wielkie zimnokrwiste konie, jedne z najcięższych, oraz największych koni świata. Użytkowane jako konie pociągowe. W ich ojczyźnie można je spotkać jako konie wierzchowe, co wynika z tradycji angielskiego rycerstwa.
Konie tej rasy mają budowę ciała harmonijną, są silnie umięśnione, długonogie, z krótkim tułowiem i szeroką piersią. Mają suche głowy o szerokim, często garbonosym profilu, na wysoko osadzonej szyi. Na głowie występują różnego rodzaju odmiany (łysiny, strzałki, gwiazdki). Cechami charakterystycznymi tej rasy są ponadto obfite, jedwabiste szczotki, zaczynające się już od stawu skokowego, krótki, gęsty ogon oraz gęsta grzywa. Maść gniada z dużymi białymi odmianami na głowie i kończynach, siwa, skarogniada i kara. Osiągają wysokość od 1,8 do 2 m.
Charakter - są to konie uległe, cierpliwe, spokojne i przyjacielskie. Usposobienie łagodne.
Ciekawostki
Shire horse pochodzą od angielskiej nieistniejącej już dziś rasy greathorse. Wyhodowane zwierzęta były jednak o wiele większe od greathorse'a i zastąpiły greathorse'y.
Najwyższy udokumentowany koń był rasy shire horse. Ważył on 1500 kg i mierzył ok. 230 cm w kłębie. Miał on na imię Sampson.

Kuce – niewielkie konie o wysokości w kłębie nieprzekraczającej 148 cm (149 cm przy mierzeniu konia w podkowach). Kuce wykazują zwykle właściwości swych dziko żyjących przodków, m.in. żywotność. Użytkowane są jako konie wszechstronne. Przy pracy odznaczają się wysoką wydajnością. W Europie i Ameryce Północnej kuce wykorzystuje się przede wszystkim do jazdy dla dzieci i młodzieży oraz hipoterapii. Poza tym, kuce pracują przy transporcie lekkich ładunków, w cyrku, w rekreacji jeździeckiej oraz rajdach konnych.

Wiki
Podstawą istnienia serwisu są Wasze comiesięczne darowizny. Comiesięczne wsparcie powyżej 9 zł miesięcznie to pełny dostęp do rozbudowanych odpowiedzi i super ceny na nasze książki.

Największe comiesięczne wpłaty:
Alicja (Wejherowo) 39 zł,
Adrian (Katowice) 35 zł,
Piotrek (Poznań) 29 zł,
Stanisław (Józefów) 28 zł,
Natalia (Oborniki Śl.) 27 zł
... dziękujemy!
Popularne pytania
Które polskie filmy zarobiły najwięcej w 2014 roku?
W którym kraju otyłość jest wykroczeniem?
Kiedy obchodzony jest Dzień Ewakuacji?
W którym europejskim kraju nie można wziąć oficjalnie rozwodu?
Czy wdychając pot osoby zestresowanej sami się stresujemy?
Jak długo trwa doba na Plutonie?
Który kraj zaoferował prezydenturę Einsteinowi?
Jak pozbyć się zapachu czosnku z dłoni?
Dlaczego Księżyc zaraz nad horyzontem, wydaje się dużo większy?
Czy można odstąpić od umowy po licytacji na Allegro?
Co widać na zdjęciu?
Jak zabezpieczyć kartę zbliżeniową PayPass?